polskienglishRu

WyszukiwarkaO firmie Katalog Agatronic K Agatronic M Agatronic W Agatronic G Agatronic H Agatronic R AFI-02, AFI-03 AFI-02Pt AFI-03plus AFI-03 BC AFI-05, AFI-05plus AFI-06 APT 1,7 APE800 WW03 AW02 AW03 Kuwety Uszczelnienia Podstawki Tygle grafitowe Osłony ceramiczne Dystrybutorzy Pobierz Pomoc techniczna KontaktAgatronic G

Indukcyjna odlewarka próżniowa to urządzenie, którę wypełniło lukę po produkowanym przez nas piecu AgAr2000 z odlewnią VacuumCast II.

Urządzenie Agatronic G to zespolona odlewnia próżniowa z piecem indukcyjnym. Maszyna została zaprojektowana tak, by spełniać trzy podstawowe funkcje. Drobne modyfikacje konstrukcyjne umożliwiają użytkownikowi szybkie dostosowanie urządzenia do wykonywania wysokiej jakości odlewów metodą traconego wosku, wykonanie granulatu o drobnej kulkowej strukturze oraz korzystanie z maszyny jak ze zwykłego pieca do topienia.

Niewątpliwą zaletą odlewania blach metodą dolnospustową jest różnica w gęstościach metali i występujących w nich zanieczyszczeń. Z chwilą przejścia metalu w fazę ciekłą zanieczyszczenia wypływają na powierzchnię. Podczas wylewania metalu z tzw. „ręki” zanieczyszczenia te dostają się do wlewka i zostają zamykane w strukturze odlanej formy. Wylewając metal przez otwór w dnie tygla zanieczyszczenia pozostają w tyglu lub w ostateczności zanieczyszczają jedynie wejście wlewka. Tak pozyskany wyrób uzyskuje bardziej spoistą strukturę oraz łatwiej poddaje się walcowaniu.
Dodatkowym atutem jest pewna, jednostajna i nieprzerwana struga metalu.
Oferowany model odlewarki Agatronic G cechuje się:
  • dużą dynamiką pracy dzięki zastosowaniu grzania indukcyjnego,
  • wysoką spoistością stopu osiągniętą dzięki mieszaniu polem magnetycznym ("mieszanie indukcyjne"),
  • ergonomiczne rozwiązania konstrukcyjne,
  • niskie koszty eksploatacyjne.
Stare wersje filmów:
picture   


© 2007 - All Rights reserved! - www.argenta.pl